Harry Potter a jeho hrdinové se mění

18. března 2007 v 13:00 | Charyl-Zdenča |  Daniel Radcliffe
(opsáno z PRÁVA z 10.prosince 2006)
<< (zleva) Při propagaci Ohnivého poháru se Rupert Grint, Emma Watsonová a Daniel Radcliffe představili světu jako dospívající teenageři.
Tři nejznámějsí protagonisté čarodějnické ságy Daniel Radcliffe, Emma Watsonová a Rupert Grint mají ve čtvrtém pokračování Harry Potter a Ohnivý pohár už pramálo společného s dětmi, kterými byli před šesti lety v začátku natáčení.
<< V prvním dílu Harry Potter a Kámen mudrců, který se začal natáčet v roce 1999 vypadali takhle.
<< Ve čtvrtém pokračování Harry Potter a Ohnivý pohár jsou už o poznání dospělejší.
Na nedávných premiérách v New Yorku a v Londýně překvapili jako dospívající, kultivovaní teenageři. Ani jeden z hlavních představitelů nikdy nebyl zavřený, nedroguje, neválčí s rodiči o své miliony, nepere se při natáčení. ,,Zanjí svou cenu, ale vůbec toho nezneužívají, stále se s nimi velice dobře spolupracuje. Ani jednoho z nich sláva nepokazila," prohlásil režisér Ohnivého poháru Brit Mike Newell.
Víc než čarodějnický učeň
Hnědovlasý, modrooký Daniel Radcliffe se stal světovým idolem už v deseti, kdy vyhrál konkurz na hlavního hrdinu z bestsellerů Joanne Rowlingové. Z kluka, který před šesti lety poprvé mávl hůlkou, je 165 cm vysoký mladík s vybraným chováním šoumena.
Podle všech byl Daniel, v současné době student prestižního chlapeckého gymnázia City of London School, vždy dobře vychovaný. Chtěl se stát hercem už v pěti letech, jeho rodiče - castingová režisérka Marcia Greghanová a filmový agent Alan Radcliffe - ho však zpočátku od showbyznysu odrazovali. Až v deseti letech mu dovolili, aby se zapsal do konkursu na Davida Copperfilda pro televizní adaptaci BBC. Právě tam si ho všiml režisér Chris Columbus. ,,Myslím, že od té chvíle rodiče vytušili, že je to osud, že by nebylo moudré, aby mu stáli v cestě v uplatnění jeho talentu," ríká režisér.
V konkursu na Harryho Pottera mu pak už nebránili. ,,Nikdy to našim nezapomenu. Do smrti si také budu pamatovat chvíli, kdy jsem se dověděl, že ho mám hrát. Byl jsem zrovna ve vaně, když mi to otec řekl. Radostí jsem se rozbrečel. Bylo to něco úžasného stejně jako celý první i další roky filmování. Díky Potterovi jsem měl nádherné dětství. Byla to nejfantastičtější doba mého života, plná vzrušení a inspirace. Za tu dobu jsem jistě mohl zpichnout, být arogantní a domýšlivý, ale naši mě drželi při zemi, za což jim budu vždycky vděčný," zopakoval před všemi.
Na otázku, jak se dnes cítí jako druhý nejbohatší mladý Brit po princi Harrym, odpověděl: ,,Mám-li být upřímný, nevím přesně, kolik mám na kontě, a myslím, že jo to tak správné. Určitě to neovlivňuje to, jak smýšlím. Snažím se dál žít normálně. Tolik se toho u nás nezměnilo. Bydlíme v Londýně ve stejném domě, naši zatím ani nenajali žádného bodyguarda, pořád nás hlídají jen naši teriéři Binka a Nugget. Stále fandím fotbalovému klubu Fulham, kapelám Red Hot Chilli Peppers a Sex Pistols, učím se hrát na baskytaru a mám stjné kamarády."
V pohodě je Daniel i ve škole, jen se musí víc učit. Připravuje se na maturitu z anglické literatury, historie, náboženství a filozofie. Nepopírá ale, že úspěch ságy pro něho hodně znamená. ,,Díky těmto filmům jsem získal daleko větší sebedůvěru. V prvním filmu jsem byl dítě, které se nemohlo nabažit nové zkušenosti. Teď, když vím, že opravdu chci být hercem, to beru daleko seriózněji. Bylo by ale obtížné, kdybych kromě Harryho nic jiného nenatočil," dodal s tím, že koncem roku bude v Austrálii natáčet nezávislý snímek Prosincoví kluci. Chce ukázat, že dokáže víc než být čarodějnický učeň.
S dívkami pokročil
V Ohnivém poháru se Daniel na plátně dokonce poprvé zamiluje. Katie Leungovou však nehraje Danielova momentálně nejoblíbenější herečka Kirsten Dunstová, nýbrž osmnáctiletá číňanka Cho Chang. Filmový Harry je ale strašně nesmělý a trvá mu hrozně dlouho, než se odhodlá pozvat ji na školní bál. Scéna přesto patří ve filmu mezi nejsilnější. ,,Myslím si, že každý kluk je ve věku Harryho s dívkou nesvůj, alespoň já jsem ve čtrnácti byl. A ve filmu zastupuji právě takové. Sám jsem v poslední době lehce pokročil a s dívkami se cítím jistější," poznamenal. A i když až do uvedení filmu prohlašoval, že přítelkyni nemá, bude nejspíš něco pravdy na tom, že prožil utajovanou milostnou aféru s kadeřnicí filmového studia Amy Byrneovou.
Podle listu Daily Mail se seznámili před rokem. ,,Od té doby se navštěvovali a chodili spolu na procházky. O sedm let starší Irka Amy si pronajala garsonku nedaleko Londýna, kde se Ohnivý pohár točil, a Radcilffe tam za ní z centra města, kde s rodiči bydlí, údajně jezdil. ,,Těžko by vážil hodiny cesty jen proto, aby si dal upravit účes," napsal deník s odvoláním na přátele obou zamilovaných.
Teď každého povinnosti odvály jinam, ale podle listu si hodiny telefonují a posílají esemesky. Harryho mluvčí Vanessa Daviesová však dál pověsti o milostném životě Daniela vytrvale odmítá.
<< Největší problém desetiletého Daniela bylo zvyknout si na brýle, které jinak nikdy nenosil. Jako šesnáctiletý mladý muž už má jiné starosti.
Líbání nemá ve smlouvě
Díky ústřední roli je Daniel z filmu nejpopulárnější, hvězdy jsou ale i z dalších dvou představitelů Hermiony a Ronalda.
(viz. v rubrice Emma Watson)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama